Wtorek, 19 marca 2019. Imieniny Aleksandryny, Józefa, Nicety

Sezon rozgrywek na hali zakończyli w dobrym stylu

2013-03-21 11:32:03 (ost. akt: 2013-03-21 11:36:24)

Autor zdjęcia: Arch. prywatne

Po udanych występach w I Lidze halowej piłki nożnej i 7. Turnieju Noworocznym zawodnicy z Wydmin rozegrali kolejne spotkania w ramach Mistrzostw Województwa WMZ LZS oraz turnieju okolicznościowego o Puchar Dyrektora ZST w Olecku.

7. Turniej Noworoczny O Puchar Wójta Gminy Wydminy wprawił w dobre nastroje miłośników "halówki". Pierwsze miejsce w kategorii U-15 i trzecie miejsce w kategorii U-13 oraz pewne zwycięstwa w rozgrywkach na szczeblu gminnym pozwoliły z optymizmem patrzeć na zbliżające się eliminacje do mistrzostw województwa.

Pierwsi do zmagań stanęli uczniowie gimnazjum, którzy eliminacje rejonowe rozgrywali w nowo wybudowanej hali sportowo-widowiskowej LEGA w Olecku 26 lutego 2013 roku. Po wygranej z Gimnazjum nr 2 z Olecka 1:0 nastąpił moment rozluźnienia i w drugim meczu grupowym w ostatniej minucie straciliśmy bramkę w meczu w Kowalami Oleckimi (0:1) co sprawiło, że zajęliśmy drugie miejsce w grupie. Szkoda tego meczu z kilku powodów. Po pierwsze byliśmy zespołem dominującym, a przeciwnik stworzył tą jedyną kontrę, grając dodatkowo w osłabieniu. Trafiliśmy przez to w półfinale na zespół zdecydowanie najsilniejszy w stawce sześciu drużyn. Przegrywając z Wieliczkami (0:3) mieliśmy szanse jedynie na miejsce trzecie, które nie było premiowane awansem do fazy regionalnej turnieju. Gdybyśmy wygrali grupę to w półfinale zagralibyśmy z ekipą Pozezdrza, z którą z łatwością wygraliśmy w meczu o miejsce trzecie (3:0). Pocieszający może być fakt że byliśmy zespołem najmłodszym w stawce i za rok jeszcze raz staniemy przed szansą awansu do finału wojewódzkiego.

Dzień później, również w Olecku ta sama drużyna w gronie 12 ekip wystąpiła
w Turnieju O Puchar Dyrektora Zespołu Szkół Technicznych. Tutaj rywalizacja przebiegała w trzech grupach. Po zwycięstwie w fazie grupowej w półfinale trafiamy na dobrze dysponowaną ekipę z Wieliczek. Odpowiednia motywacja i zamieszanie związane
z losowaniem par półfinałowych walecznie nastawiła zespół. Początek meczu
i prowadzenie 1:0. Gra układała się dobrze, niestety zdarzały się indywidualne błędy
w defensywie i ostatecznie w końcówce pada bramka na 1:1. Rzuty karne niestety przegrywamy i pozostaje mecz
o miejsce trzecie, który pewnie wygrywamy z Kijewem 3:1. Na pocieszenie statuetkę dla Najlepszego Zawodnika turnieju otrzymuje Kamil Lelo, który uzyskał zdecydowaną przewagę nad innymi zawodnikami podczas konsultacji trenerów.

Skład LUKS Sport z Kulturą ZSO Wydminy: Kamil Dargiewicz, Kamil Lelo, Marcin Sirant, Michał Zieliński, Mateusz Tyszko, Patryk Sawoń, Łukasz Turolski, Maciej Stasiakiewicz, Krzysztof Motyl, Piotr Roman, Piotr Król, Kacper Warszewski, Adrian Rolnik, Kacper Sawoń, Lech Milewski.
Natomiast 28 lutego 2013 do zmagań przystąpili młodsi koledzy z roczników 2000 i młodsi (szkoła podstawowa). Wyniki sportowe i zaangażowanie społeczności lokalnej pozwoliły na otrzymanie przywileju organizacji eliminacji rejonowych mistrzostw województwa WMZ LZS. Do rywalizacji przystąpiło sześć ekip, z których dwie najlepsze miały awansować do fazy półfinałowej mistrzostw. Gospodarze w pierwszym spotkaniu trafiają na ekipę z Kijewa. Pewne zwycięstwo 5:0 pozwoliło na dobre wejście w turniej. Kolejny mecz z Mikołajkami zakończył się remisem 3:3. Tutaj mecz rozpoczął się od serii błędów bramkarskich i bloku defensywnego i po kilku minutach przegrywaliśmy już 0:2. Udało się jednak wyrównać i ze spokojem czekaliśmy na rozstawienie par półfinałowych. Chłopcy z wydmińskiej podstawówki trafili tutaj na teoretycznie silniejszego przeciwnika, którym była ekipa SP 2 z Olecka. Zwycięstwo w tym meczu pozwalało cieszyć się
z awansu do kolejnego turnieju. Młodzi piłkarze z Wydmin nie zawiedli i wygrali 3:2. Kolejne spotkanie, oprócz prestiżu i zwycięstwa w eliminacjach rejonowych; decydowało o tym kto będzie gospodarzem zmagań 5 marca 2013 podczas eliminacji regionalnych. Gospodarze ponownie zmierzyli się z drużyną z Mikołajek. Dzięki wspaniałemu dopingowi i woli zwycięstwa wynik końcowy to 2:1 i pierwsze miejsce dla Sport z Kulturą. Wygrywając zapewniliśmy sobie organizację kolejnego turnieju, który zostanie rozegrany w hali Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Wydminach.

Półfinał mistrzostw województwa był mało szczęśliwy dla wychowanków Sport
z Kulturą. Po dobrym początku wygranej z Nową Wsią Ełcką i remisie z Bakałarzewem, trafiły się dwie porażki z Mikołajkami i Warpunami. Na osłodę pozostało tylko zwycięstwo nad Pisanicą. Zabrakło punktów i strzelonych bramek, a to decydowało o awansie do finału. Z drugiej strony miejsca 7-8 w wojewódzkiej klasyfikacji są miejscami dobrymi, biorąc pod uwagę liczbę zgłoszonych ekip (36 zespołów) oraz fakt że rozgrywki obejmują teren całego województwa.

Skład zespołu LUKS Sport z Kulturą ZSO Wydminy: Mateusz Bakun, Marcin Romanowski, Damian Szpakowski, Kamil Stefaniak, Damian Kryjak, Dawid Skoniecki, Krystian Żagunis, Michał Rożenko, Kamil Paszkowski, Dawid Król, Przemysław Siwicki, Karol Bloch, Dawid Pakisz, Rafał Kułak, Ireneusz Jeleniewicz.


Ewelina i Marek Ostrowscy
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages