Niedziela, 24 września 2017. Imieniny Dory, Gerarda, Maryny

Nie będzie finału mistrzostw województwa LZS w piłce nożnej chłopców U – 15 z udziałem wydminian

2013-06-13 22:56:47 (ost. akt: 2013-06-15 09:41:10)

Autor zdjęcia: Arch. prywatne

Po pewnym zwycięstwie 3 : 0 w meczu z Czarnymi Olecko, przyszedł spadek formy. Tydzień później wydmińscy gimnazjaliści przegrywają z Orlętami z Reszla i zaledwie remisują ze Zniczem Biała Piska.

Jedna bramka strzelona przez Sport z Kulturą lub jedna więcej stracona przez Znicz w meczu z Reszlem zadecydowała o tym że podopieczni Marka Ostrowskiego nie zagrają wśród czterech najlepszych zespołów z województwa federacji LZS.

Pierwszy mecz pokazał spore zdenerwowanie wśród chłopaków z Wydmin, mimo tego że częściej atakowali zabrakło szczęścia i po pierwszej połowie meczu z Orlętami było niestety 0 : 2. Druga połowa to zdecydowana walka o przywrócenie korzystnego wyniku, która na 10 minut przed końcem spotkania przynosi bramkę kontaktową. Emocje odżywają i uczniowie ZSO również zaczynają wierzyć, że ten mecz można jeszcze zremisować. Niestety po rzucie rożnym w ostatnich sekundach meczu piłka bezpośredni trafia w słupek. Zaskoczeni takim obrotem spraw wydminianie bezczynnie przyglądają się w polu karnym, jak ich rówieśnik z Reszla umieszcza futbolówkę w siatce. Niestety 1: 3.

Tylko 10 minut zespół Sport z Kulturą miał na regenerację i przystąpienie do meczu ze Zniczem. Motywacja była wysoka, bo tylko wygrana dawała pewny awans do finału. Zdecydowanie słabiej grający Znicz ograniczał się do obrony własnej bramki oraz nielicznych kontrataków. Jeden z nich zakończył się powodzeniem i to goście prowadzili 1: 0. Bramka wyrównująca padła w drugiej połowie, jednak było to zbyt mało aby ze spokojem oglądać ostatni mecz tego dnia. Wiadome było, że Biała Piska będzie broniła dostępu do bramki bowiem remis wystarczał do awansu. Taktyka okazała się skuteczna. Mimo tego, że Reszel zdobył bramkę i wygrał mecz, było to o tą jedną bramkę straconą przez Znicz za mało, aby dać awans.
Jest to sroga lekcja futbolu dla ekipy z Wydmin. Mimo wyrównanego poziomu odpadamy z finałów i musimy myśleć nad tym co czeka drużynę w najbliższych tygodniach.