Wtorek, 15 października 2019. Imieniny Jadwigi, Leonarda, TeresyUczniowie z Wydmin
 najlepsi w Polsce!2015-01-14 14:18:16 (ost. akt: 2015-01-14 14:25:53)
Uczniowie z Wydmin wygrali ogólnopolski konkurs

Uczniowie z Wydmin wygrali ogólnopolski konkurs

Autor zdjęcia: Arch. ZSO w Wydminach

Jury konkursu „Bezpieczny przejazd – „Zatrzymaj się i żyj!” organizowanego przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A., jednogłośnie ustaliło, że pierwsza nagroda w wysokości 9 tys. zł trafi do Szkoły Podstawowej im. Feliksa Nowowiejskiego w Wydminach za projekt pt. „Zatrzymaj się i żyj – edukacja w szkole i poza jej murami”.


Do konkursu przystąpiliśmy jako Szkolny Klub Bezpieczeństwa działający w Szkole Podstawowej w Wydminach. Zorganizowaliśmy happening przed szkołą, opublikowaliśmy filmik na youtube i wykonaliśmy dokumentację wydarzenia.


Ułożyliśmy scenariusz dotarcia do świadomości najmłodszych dzieci i edukacji w zakresie bezpieczeństwa na przejazdach drogowo-kolejowych.
 Najmłodszych uczniów zaprosiliśmy do wspólnej zabawy i pomalowania 15-metrowego rysunku, na którym naszkicowane były znaki kolejowo-drogowe.
Uczennice klasy szóstej zaprojektowały kalendarz na 2015 rok propagujący temat akcji oraz etui z krzyżem św. Andrzeja na telefon.Na zajęciach technicznych wykonywaliśmy lokomotywę, znaki drogowe i wagoniki. Wybraliśmy stroje, które charakteryzowały spotkania SKB z dziećmi. 
Byliśmy z wizytą u przedszkolaków i prowadziliśmy interaktywną rozmowę o bezpieczeństwie. Dzieci uczyły się jak unikać pułapek na przejazdach oraz zdolności do samokontroli i odpowiedzialnego uczestnictwa w ruchu drogowym na przejazdach.


Na pamiątkę pozostał nam filmik opublikowany na youtube, kalendarz na 2015 propagujący bezpieczeństwo na przejazdach drogowo-kolejowych, moc wspaniałych wrażeń oraz nagroda, za którą dziękujemy organizatorowi konkursu.


opr. Zuzanna Zabielska, Zuzanna Sirant, Inga Januszkiewicz, Magda Romanowska, Wiktoria Michalak, Zofia Warszewska, Elżbieta Januszkiewicz – koordynator konkursuPodziel się  informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.  Swoją stronę założysz klikając na gizycko.wm.pl w ramkę "  ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony. Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij tutajProblem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie.   Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. ss #1634473 | 176.221.*.* 14 sty 2015 20:20

    https://www.youtube.com/watch?v=KdVikeI2 on0

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages