Czwartek, 25 kwietnia 2019. Imieniny Jarosława, Marka, Wiki

Bieg Tropem Wilczym

2016-01-19 17:23:21 (ost. akt: 2016-01-19 17:25:34)

Autor zdjęcia: Arch. organizatora

Tropem Wilczym, Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych to największy bieg pamięci w kraju. W tym roku biegi odbędą się w ponad stu lokalizacjach. Hołd Żołnierzom Wyklętym oddadzą również biegacze w Wydminach.

Historia Wydmin związana jest z osobą ppor. Kazimierza Chmielowskiego ps. Rekin. 14 lutego 1946 roku konny pluton pod jego dowództwem opanował Wydminy. Partyzanci rozstawili posterunki i wywiesili na rynku flagę z orłem w koronie. Od tego dnia Wydminy były w Wolnej Polsce.

Od lipca 2015 plac przed wydmińskim kościołem nosi nazwę Skwer Żołnierzy Wyklętych. Wcześniej na jego skraju postawiono pomnik pamięci Żołnierzy Wyklętych z wmurowaną tablicą dedykowaną ppor. Kazimierzowi Chmielowskiemu.

Bieg Tropem Wilczym w Wydminach odbędzie się 28 lutego. Obowiązuje limit 100 uczestników, decyduje kolejność zgłoszeń. Wszyscy otrzymają pamiątkowe medale, koszulki i materiały informacyjne. Początek biegu zaplanowany jest na godzinę 13:00. Wcześniej odbędą się uroczystości rocznicowe. Centralnym miejscem tego wydarzenia będzie Skwer Żołnierzy Wyklętych. Biegacze pokonają symboliczny dystans 1963m. 1963 to data śmierci ostatniego żołnierza polskiego podziemia niepodległościowego Józefa Franczaka ps. „Lalek”, „Laluś”. Wydmińska trasa przebiegnie aleją wokół części Jeziora Wydmińskiego i most garbaty, jedną z głównych atrakcji turystycznych Wydmin. Bieg ma wymiar patriotyczny, nie będzie pomiaru czasu i klasyfikacji miejsc.
Wszystkie szczegóły dotyczące biegu można znaleźć na stronach www.wydminy.pl, www.fundacjadystans.pl oraz www.sucholaski.pl.tl

Formularz zapisów i regulamin: http://elektronicznezapisy.pl/event/193.html
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages