środa, 23 października 2019. Imieniny Edwarda, Marleny, Seweryna

Nowy ośrodek sportowo-noclegowy w Wydminach

2017-06-19 08:00:00 (ost. akt: 2017-06-19 08:56:02)
Uroczystość otwarcia nowego obiektu w Wydminach

Uroczystość otwarcia nowego obiektu w Wydminach

Autor zdjęcia: Arch. organizatora

Przy zespole szkolno-przedszkolnym Centrum Edukacji Niepublicznej Wydminy otwarty został Ośrodek Sportowo-Noclegowy wraz z nowo wybudowaną halą sportową (www.osrodek-mazury.com.pl). W uroczystości 16 czerwca wzięło udział wielu gości, wśród których znaleźli się m.in. przedstawiciele samorządu lokalnego oraz proboszcz parafii w Wydminach. Wydarzenie zostało uświetnione występami artystycznymi dzieci.

Centrum położone jest w malowniczym regionie Mazur nad jeziorem Wydmińskim 23 kilometry od Giżycka w kierunku na Olecko. W odległości 13 km od ośrodka zlokalizowany jest stok narciarski Okrągłe.

Obiekt oferuje:
- komfortową bazą noclegową: 80 łóżek (w pokojach dwu-, trzy-, cztero- i piętnastoosobowych) oraz dwa apartmenty,
- dwie sale konferencyjne,
- infrastrukturę sportowo-rekreacyjną: boisko trawiaste, halę sportową, siłownię, wielofunkcyjną salę, ścianę wspinaczkową, maty zapaśnicze oraz plac zabaw.
Centrum przystosowane jest do obsługi: obozów sportowych, zielonych szkół, kolonii, szkoleń, imprez okolicznościowych.

- Dwa lata temu uruchomiliśmy w Wydminach czterooddziałowe przedszkole. Według przedstawicieli kuratorium jest to najnowocześniejsze przedszkole w województwie warmińsko-mazurskim. Na terenie obiektu działa również Zasadnicza Szkoła Zawodowa, która od 1 września br. przekształci się w szkołę branżową pierwszego stopnia. Będzie ona kształcić młodzież w wielu kierunkach zawodowych według potrzeb lokalnych przedsiębiorców - mówią właściciele obiektu Lesya i Sławomir Szymczak. - Jeszcze w tym roku planujemy reaktywować w Wydminach sekcję zapaśniczą. Od 1 września dzieci już od najmłodszych roczników z Wydmin oraz okolic będą mogły uczestniczyć w zajęciach sportowych - dodają państwo Szymczak.

Właściciele obiektu posiadają duże doświadczenie w obszarze przedszkolno-szkolnym oraz sportowym. Od wielu lat z powodzeniem prowadzą sieć przedszkoli w województwie pomorskim (www.slonecznakraina.pl) oraz Szkołę Mistrzostwa Sportowego Olimpijczyk w Gdańsku (www.olimpijczyk.gda.pl/s). Szkoła może pochwalić się międzynarodowymi sukcesami, m.in. w gimnastyce sportowej.

(materiał organizatora)

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages