Poniedziałek, 22 października 2018. Imieniny Haliszki, Lody, Przybysłąwa

Najlepiej ćwiczyć z rodzicami!

2017-09-06 12:00:00 (ost. akt: 2017-09-06 13:21:53)

Autor zdjęcia: Arch. organizatora

Rodzice są dla dzieci największym autorytetem, nic więc dziwnego, że młodzi sportowcy zaangażowani w program Kluby Sportowe Orange tak bardzo chcą włączyć rodziców do swoich sportowych aktywności. W Wydminach, podczas spotkania z trenerami Orange, podopieczni zobaczyli jakie ćwiczenia mogą wykonywać wspólnie z rodzicami.

Na boisku w Wydminach odbyły się zajęcia w towarzystwie trenerów Orange. Trening był otwarty dla wszystkich zainteresowanych, miał na celu zaprezentowanie prostych aktywności, które mogą wykonywać wspólnie dzieci i rodzice, aby utrzymać dobrą kondycję i odnaleźć wspólną sportową pasję.
Zajęcia miały charakter ogólnorozwojowy. W treningu wzięły udział dzieci z LUKS Wydminy.

Jak powiedział trener z klubu, Marek Ostrowski: – Sport to wielka pasja naszych podopiecznych, którą chcą dzielić z najbliższymi. Trenerzy Orange podczas spotkania zaprezentowali wiele ćwiczeń, gier i zabaw, w które mogą zaangażować się całe rodziny. Dzięki temu rodzice będą mieli kolejną okazję do spędzenia czasu ze swoimi dziećmi – fantastyczne jest to, że będzie to czas spędzony aktywnie.

Bogumił Głuszkowski, jeden z trenerów Orange, zwraca uwagę na bardzo istotną rolę rodziców w zaangażowaniu dziecka w sport i aktywność fizyczną. Podpowiada również w jaki sposób rodzice powinni podejść do tematu uprawiania sportu ramię w ramię ze swoimi pociechami.

– Wspólny trening rodzica z dzieckiem odbiega znacznie od zajęć, które dla młodego sportowca przygotowuje trener – i bardzo dobrze! W rodzinnej aktywności nie chodzi o realizowanie skomplikowanego planu treningowego, a o frajdę i wspólne aktywne spędzanie czasu. Ważna jest wzajemna inspiracja do działania oraz proponowanie aktywności atrakcyjnych dla każdej ze stron. Najlepiej sprawdzą się wszelkie gry zespołowe, wspólne wyjścia do lasu czy wycieczki rowerowe, a także marszobiegi z elementem pokonywania przeszkód. Liczy się fun! – przekonuje trener.

To jednak nie wszystkie działania realizowane w tym roku w ramach programu Kluby Sportowe Orange. Aż 100 klubów z całej Polski, w tym KS Pomarańcze, biorących udział w programie ma szansę wygrać wspólny trening z gwiazdą sportu: Jerzym Dudkiem, Mileną Radecką, Arturem Siódmiakiem, Tomaszem Jankowski i Marcinem Urbasiem. W drugiej połowie roku odbędzie się również II Puchar Orange, w ramach którego 10 najbardziej aktywnych klubów zmierzy się w Warszawie w bezpośredniej rywalizacji.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages