Piątek, 20 października 2017. Imieniny Ireny, Kleopatry, Witalisa

Uczniowie z Wydmin laureatami projektu ,,Zdrowo jem, więcej wiem”

2017-10-03 11:49:32 (ost. akt: 2017-10-03 11:53:47)

Autor zdjęcia: Arch. szkoły

Na terenie powiatu giżyckiego w roku szkolnym 2016/2017 zaproszenie do udziału w projekcie edukacyjnym przyjęli m.in. uczniowie klas 1a i 1b ze Szkoły Podstawowej w Wydminach.

Od kilku lat BOŚ patronuje i współfinansuje ogólnopolski projekt edukacyjny ,,Zdrowo jem, więcej wiem”. Głównym celem projektu jest edukowanie Polaków w zakresie zdrowego stylu życia. Kierując się zasadą ,,Czego Jaś się nie nauczy, tego Jan nie będzie umiał” organizatorzy projektu skierowali się do najmłodszych – uczniów klas 0 – 3.

Na terenie powiatu giżyckiego w roku szkolnym 2016/2017 zaproszenie do udziału w projekcie przyjęli m.in. uczniowie klas 1a i 1b ze Szkoły Podstawowej w Wydminach. Wraz z opiekunkami Iwoną Szulc i Ewą Radziewicz z dużym zaangażowaniem realizowali postawione przed nimi zadania. Starali się zachęcić uczniów szkoły oraz lokalną społeczność do zdrowego stylu życia, czyli dbania o zdrowe odżywianie i sprawność fizyczną. Ogromną pomoc i wsparcie otrzymali od swoich rodziców.

Spośród 3300 zgłoszonych do projektu zespołów komisja konkursowa doceniła pracę uczniów z Wydmin. Dzieci zdobyły 2 miejsce w etapie ZIMA oraz 8 miejsce w Grand Prix w kategorii ,,Zerówki i kl. 1”. Dzięki staraniom rodziców oraz hojności Wójta Gminy Wydminy, pana Radosława Króla uczniowie pojechali po odbiór nagrody do Warszawy.

Uroczystość wręczenia nagród odbyła się w gmachu Muzeum Żydów Polskich POLIN. Dzieci obejrzały wystawę w holu głównym muzeum oraz spektakl pantomimy pt. ,,Między owadami”. Nagrody siedemnastu zwycięskim zespołom wręczył prezes BOŚ – pan Mariusz Gierej. Dodatkową atrakcją wizyty w stolicy było zwiedzanie warszawskiego zoo, sponsorowane w ramach nagrody przez dyrektora ZSO w Wydminach, panią Elizę Szwed.
Zachęcamy wszystkich do podejmowania działań na rzecz zdrowego stylu życia.

Ewa Radziewicz
Polub nas na Facebooku:

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages