środa, 1 kwietnia 2020. Imieniny Chryzamtyny, Grażyny, Zygmunta

Aktywna zima - turniej na początek

2018-01-15 12:00:00 (ost. akt: 2018-01-15 12:55:06)

Autor zdjęcia: Robert Kasprowicz

Uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Wydminach zapoczątkowali program aktywności fizycznej „Aktywna Zima” turniejem halowej piłki nożnej.

Inicjatywa wsparta przez Gminę Wydminy, ma za zadanie przygotowanie 25 młodych wolontariuszy i ich rodziców do organizacji gier i zabaw ruchowych na świeżym powietrzu. Nabyte umiejętności i doświadczenia, mają pomóc w przygotowaniu dzieci do uprawiania sportów zimowych oraz animowania rówieśników do większej aktywności ruchowej.

Patronat honorowy nad projektem objęli Wójt Gminy Wydminy Radosław Król i sołtys Wydmin pan Leszek Pałdyna. Obaj samorządowcy, w asyście radnej Agnieszki Samsel, dzień przed turniejem wręczyli młodym wolontariuszom odzież termo aktywną oraz akcesoria zimowe, które będą wykorzystywane podczas zajęć treningowych piłki nożnej na boiskach zewnętrznych oraz podczas organizowanych akcji plenerowych dla rówieśników i dorosłych.

Kolejnym etapem akcji, była 12. edycja Turnieju Noworocznego „O Puchar Wójta Gminy Wydminy” połączonego z akcją charytatywną w ramach 26 finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Dzieci i młodzież oraz ich rodzice, oprócz rozgrywek piłki nożnej, mieli możliwość poznania celu tegorocznej akcji oraz wsparcia zakupu sprzętu medycznego dzięki życzliwości sztabu WOŚP z Gminnego Ośrodka Kultury w Miłkach.

Udział w rozgrywkach wzięło 11 zespołów, które rywalizowały w dwóch kategoriach wiekowych. W starszej, U-13, bezkonkurencyjni okazali się sportowcy z TEAM TELETUBISIE w składzie: Amelia Osinka, Adam Bakun, Maciej Ostrowski, Dominik Romanowski, Michał Żukowski, Roland Sztejter, Michał Garnis i Marcel Konopko. Natomiast, wśród młodszych koleżanek i kolegów U-10 najlepszym zespołem okazała się ekipa KRÓLEWSKICH, występująca w zestawieniu: Olaf Naszkiewicz, Piotr Pośrednik, Filip Dziki, Dawid Żukowski, Włodek Skowron i Szymon NIsgorski.

Cały turniej przebiegał w miłej i przyjaznej atmosferze dzięki wsparciu rodziców, którzy pełnili rolę opiekunów, fotoreporterów oraz zadbali o odpowiednie nawadnianie i odżywianie młodych sportowców. Formuła rozgrywek, przewidywała nagrodzenie wszystkich uczestników i ich opiekunów za trud włożony w przygotowania do udziału w imprezie pamiątkowymi medalami i dyplomami. Wśród wszystkich dzieci, przeprowadzono również losowanie akcesoriów sportowych, które będą wykorzystywane podczas cyklicznych zajęć ruchowych.

Marek Ostrowski


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages