Niedziela, 22 lipca 2018. Imieniny Magdaleny, Mileny, Wawrzyńca

Dni Wydmin z chórami i piosenkami Osieckiej

2018-07-11 11:55:00 (ost. akt: 2018-07-11 11:58:43)

Autor zdjęcia: UG Wydminy

W dniach 30 czerwca – 1 lipca mieszkańcy Gminy Wydminy świętowali obchody Dni Wydmin.

Imprezę rozpoczęli dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Ewa Kulpińska-Mejor oraz wójt Gminy Wydminy Radosław Król. Podczas imprezy odbył się Festiwal Chórów.

Na scenie wystąpiły chóry: ,,Legenda’’ ze Stawigudy, ,,Moderato’’ z Barczewa, ,,Pojezierze’’ z Ełku, Oleckie ,,Echo’’ z Olecka, ,,Mazury’’ ze Starych Juch, Nauczycielski Chór kameralny z Giżycka oraz ,,Lira’’ z Wydmin. Za wspaniałe występy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz statuetki. Następnie występowała młodzież, grająca na gitarze Zuzanna Klempert i Wiktoria Michalak, grający na perkusji Michał Garnis, zaśpiewały swoje repertuary Kornelia Kazaniecka oraz Wiktoria Król. Nie zabrakło również artystów z zespołu Biesiada Show oraz Wydminersów.
1 lipca przed dworcem PKP w Wydminach odbył się koncert piosenek Agnieszki Osieckiej. Występująca Nula Stankiewicz i Janusz Strobel, Andrzej Jagodzinski stworzyli recital o dość przewrotnym tytule ,,Byle nie o miłości’’. Podczas koncertu wyświetlane były fragmenty wywiadów z Agnieszka Osiecką, które sprawiały wrażenie obecności nieżyjącej już od 20 lat poetki. W hali dworca zaprezentowano wystawę zdjęć Wydmin z początku xx wieku. Odbyło się również otwarcie ławeczki poświęconej Agnieszce Osieckiej.

UG Wydminy
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Koalicję PSL-PO pamiętamy!!! #2539095 | 83.6.*.* 18 lip 2018 21:14

  Nasz wójt teraz zdrowiem się zajmuje - oooooooooooo. Przeczytałem na GO, że Król odwiedził "między innymi w spółce Olmedica w Olecku, gdzie rozmawiano o sprawach nurtujących obecnie służbę zdrowia, czyli również miejscowy szpital. Następnie spotkali się z przedstawicielami seniorów i rolników. Wzięli też udział w spotkaniu otwartym z mieszkańcami Olecka, które odbyło się w sali konferencyjnej Zespołu Szkół Licealnych i Zawodowych. — Parlamentarzyści Polskiego Stronnictwa Ludowego zbudowali zespół ekspertów, którzy nie tylko znają się na swojej pracy, ale przede wszystkim najważniejsza jest dla nich służba publiczna. Wspólnie tworzymy lepsze warunki do życia w Polsce — dla polskich rodzin, dla rolników, dla młodych, dla przedsiębiorców i dla seniorów — mówił podczas swojego wystąpienia Władysław Kosiniak-Kamysz, prezes PSL. " NO TO JA MYŚLAŁEM, ŻE DOKTORAT ROBI, A ON W DOKTORY IDZIE... CZY JAK????

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Hans #2539083 | 83.6.*.* 18 lip 2018 20:59

  Wójt z mikrofonem, wójt otwierający kładkę, wójt biegający, skaczący, z Kosiniakiem spacerujący, z Brzezinem ramię w ramię. Ale ja NIGDY W ŻYCIU NIE ZAGŁOSUJĘ NA NIKOGO Z PSL. To oni w koalicji głosowali za podniesieniem wieku emerytalnego, to oni z PO zabrali w jedną noc nasze OFE, to oni byli w każdej koalicji - a nam zwykłym ludziom żyło się gorzej, gorzej. To oni byli w koalicji, która nam mówiła "piniędzy ni ma". A teraz PiS znalazł i na 500 plus, i na mieszkania, na wyprawki do szkoły, obniżył wiek emerytalny. Brawo PiS

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages