Czwartek, 13 sierpnia 2020. Imieniny Elwiry, Hipolita, Radosławy

Europejski Weekend Piłkarski

2018-08-29 12:00:00 (ost. akt: 2018-08-29 14:15:27)

Autor zdjęcia: Marek Ostrowski

Dwudniowe zmagania (24-25 sierpnia) podczas XV Europejskiego Weekendu Piłkarskiego zgromadziły szereg zespołów z Polski i zagranicy (Litwy). Młodych piłkarzy gościł przede wszystkim wyremontowany stadion miejski w Giżycku.

Początki przygotowań do tej imprezy rozpoczynają się podczas Wakacyjnej Akademii Orlika. Poprzez okres całych wakacji odbywały się zajęcia dla młodych sportowców z Wydmin, które przygotowywały do współzawodnictwa sportowego i pozwalały na aktywne spędzanie czasu wolnego.
— Rozegraliśmy w tym okresie kilka meczy towarzyskich,z zespołami z Barczewa, Ełku i Gdańska. Nie zabrakło również akcentów wspierania rodzimej piłki poprzez gry i zabawy na Orliku w Wydminach. Wyjazd na turniej w Giżycku poprzedził jeszcze letni obóz sportowy, który przygotował do wysokiej formy — informuje trener Marek Ostrowski.

Po ceremonii otwarcia na wyremontowanym giżyckim stadionie drużyna z Wydmin pojechała na Orlik w Wilkasach, który był miejscem rozgrywania turnieju U-10. Do rywalizacji w tej kategorii wiekowej przystąpiło pięć zespołów, które rozgrywały spotkania „każdy z każdym” w systemie dwu-meczowym. Reprezentacja Sport z Kulturą rozpoczęła zmagania od pewnych zwycięstw nad zespołami Hetmana Białystok (8:1) oraz ełckiej Rony 03 (8:2), która tego dnia wystąpiły w mocno rezerwowym składzie. Kolejne spotkanie to istna piłkarska bitwa. Połączone siły giżyckich szkółek piłkarskich grających pod szyldem MUKS Gol Giżycko nieco lepiej wytrzymują trudy spotkania i z pomocą kibiców „dowożą” wynik 6:5 do końca spotkania.


— Trzykrotnie w tym spotkaniu obejmowaliśmy prowadzenie, jednak zespół gospodarzy rozegrał przyzwoite spotkanie. Ostatnim piątkowym meczem była potyczka z zespołem z Gołdapi i Bań Mazurskich, z którym przy pełnej kontroli wyniku odnieśliśmy trzecie tego dnia zwycięstwo (7:6) — mówi Marek Ostrowski. — Po pierwszym dniu mamy dziewięć punktów, bilans bramek 28:15 i drugą pozycję przed sobotnimi meczami rewanżowymi. Celem jest wygranie wszystkich kolejnych meczy przy jednoczesnym zmniejszeniu liczby straconych bramek.

Drugiego dnia kolejność występów ulega niewielkim zmianom.
— Rozpoczynamy od wygranej z Roną 03 Ełk (5:0). Kolejne spotkanie to praktycznie finał turnieju, w którym spotykają się zespoły z największym dorobkiem punktowym. Nasza wygrana z MUKS Gol Giżycko (7:2) lokuje nas na fotelu lidera rozgrywek, z którego już nie schodzimy do końca turnieju z okazji 70-lecia Mamr Giżycko. Kolejne wygrane z AP 2017 Banie Mazurskie (6:2) i Hetmanem Białystok (4:2) — relacjonuje trener.

Po powrocie na stadion w Giżycku, wydminianie mamy wiele kolejnych powodów do zadowolenia. Wyróżnienia indywidualne, przyznawane w każdym zespole zdobyli Janek Konopko i Dawid Waleriański. Prestiżowe nagrody przyznawane wśród uczestników całego turnieju otrzymali Krystian Kuźmiński (najlepszy pomocnik) i Bartosz Rolnik (MVP – najlepszy zawodnik), który z 22 bramkami został liderem strzelców XV Europejskiego Pikniku Piłkarskiego w Giżycku.

W składzie LUKS Wydminy zagrali również: Kacper Grześkowicz, Szymon Siłkowski, Olaf Samsel, Kacper Kisiel, Wiktor Ostrowski, Antoni Lewandowski, Włodek Skowron i Oliwier Perdion.

— Jako trener zwycięstwo dedykuję nieobecnemu na zawodach Piotrkowi Pośrednikowi, który po problemach zdrowotnych wraca do pełni sił. Mam nadzieję, że już wkrótce będziemy mogli oglądać jego dobrą grę podczas treningów i kolejnych turniejów piłkarskich — dodaje trener.


Fot. Kuba Lewandowski\Marek Ostrowski

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages