Piątek, 22 marca 2019. Imieniny Bogusława, Jagody, Katarzyny

Nietypowy początek sezonu

2019-02-04 11:00:00 (ost. akt: 2019-02-04 12:53:12)

Autor zdjęcia: Arch. prywatne

Beata i Bartłomiej Osiorowie nietypowo rozpoczęli sezon startowy. Grudzień i początek nowego roku biegali w mrozie po mazurskich zaspach tylko po to, żeby 20 stycznia wystartować w Marathon do Funchal w stolicy portugalskiej wyspy Madera.

Madera nazywana jest wyspą wiecznej wiosny. Jest naprawdę przepiękna. Największym wyzwaniem tego wyjazdu była dla nas błyskawiczna przesiadka z —10 stopni w Polsce na +20 w Portugalii — relacjonuje Bartłomiej Osior, biegacz z Wydmin. — Układ podróży samolotem i startu w zawodach był taki, że na aklimatyzację mieliśmy około piętnastu godzin, z czego osiem musieliśmy przeznaczyć na spokojny, przedstartowy sen. To zdecydowanie za mało przy takiej różnicy temperatur, ale innego wyjścia nie było. W końcu oboje pracujemy w szkołach i musieliśmy cierpliwie poczekać, aż rozbrzmią ostatnie dzwonki przed feriami.

— Ja startowałem w maratonie, Beata bardzo słusznie zdecydowała się na dystans półmaratonu. Efekt tego był znakomity, bo w międzynarodowym gronie zajęła drugie miejsce, dzieląc podium z reprezentantkami Czech i Portugalii — opisuje pan Bartłomiej. — Ja od trzydziestego kilometra zmagałem się z ciągle rosnącą temperaturą i narastającym zmęczeniem. Czas 2:49:49 dał mi dziewiąte miejsce w klasyfikacji generalnej i drugie w kategorii wiekowej M-35. Na Maderze zostaliśmy na cały tydzień, dzieląc czas na odpoczynek i zwiedzanie wyspy. Największe wrażenie zrobił na nas Półwysep Świętego Wawrzyńca i górska przeprawa między Pico do Arieiro i Pico Ruivo, najwyższymi szczytami na wyspie.


Na zakończenie ferii sportowe małżeństwo z Wydmin wybrało się do Poznania na Forest Run. To przełajowy bieg na dystansie około 22 km organizowany co roku w Wielkopolskim Parku Narodowym.

— Po zaciętej rywalizacji z utytułowanym Łukaszem Hryciukiem zwyciężyłem w całym biegu, a żona w kategorii płci pięknej zajęła szóste miejsce — informuje Bartłomiej Osior. — Przed nami jeszcze dużo ciekawych i miejmy nadzieję udanych startów.

Treningi będziemy godzić z pracą przy organizacji Półmaratonu Wydminy, który w tym roku odbędzie się w terminie 13-14 lipca. Na pierwszy dzień zaplanowaliśmy biegi dziecięce i bieg na dystansie 5 km, na drugi — bieg główny na dystansie 21 km wokół Jeziora Wydmińskiego. Jesteśmy przekonani, że będzie to świetna impreza, w nieco nowym wydaniu, dlatego już dziś zachęcamy wszystkich biegaczy, żeby zarezerwowali sobie ten termin.
B. Osior

Fot. Arch. prywatne


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages