środa, 2 grudnia 2020. Imieniny Balbiny, Ksawerego, Pauliny

Wójt Wydmin powołał Andrzeja Cieśluka na swojego zastępcę

2019-05-17 12:00:00 (ost. akt: 2019-05-17 09:07:39)

Ełczanina Andrzeja Cieśluka powołał Radosław Król, wójt Gminy Wydminy, na swojego zastępcę. Funkcję wicewójta pan Andrzej pełni od poniedziałku 13 maja. Jak zapewnia, przede wszystkim sprawy mieszkańców są dla niego priorytetem.

Bezpośrednio przed rozpoczęciem pracy w wydmińskim samorządzie Andrzej Cieśluk kierował Ośrodkiem Mazurskim Okrągłe. Może się jednak pochwalić szerszym wachlarzem doświadczeń. Był dyrektorem Wojewódzkiego Ośrodka Sportu i Rekreacji Szelment, Oleckiego i Ełckiego Centrum Kultury. W Ełku zainicjował m.in. popularną w regionie imprezę Wind and Fire (obecnie Ełk Ogień i Woda). Organizował również festiwale folklorystyczne i inne wydarzenia kulturalne.

Zrealizował ponadto kilkadziesiąt edycji zawodów w narciarstwie alpejskim i kolarstwie górskim. Andrzej Cieśluk ma również doświadczenie w kierowaniu przedsiębiorstwami przemysłowymi, zrealizował kilkadziesiąt projektów ze środków unijnych.

Gmina Wydminy stoi w obliczu zmian - przed nią członkostwo w sieci Cittaslow, inwestycje gminne, konsultacje w sprawie nadania praw miejskich.
Nowy zastępca ma zaangażować się w powyższe zadania. Poza tym będzie opiekował się sprawami związanymi z kulturą, promocją gminy, zajmie się też częścią spraw komunalnych. Jak zapewnia zastępca wójta, ma on dużą motywację do pracy i wywiązywania się z zadań wynikających z powierzonej mu funkcji.

— Gmina Wydminy to przepiękny zakątek leżący w krainie Wielkich Jezior Mazurskich, ale jego największą wartością są mieszkańcy, na rzecz których będę pracować — zapewnia wicewója. — Oczywiście mogą do mnie przychodzić ze swoimi problemami, nie wyobrażam sobie braku współpracy z mieszkańcami. Troska o zaspokojenie ich potrzeb oraz praca na rzecz rozwoju i wykorzystania potencjału gminy to moje priorytety.

Pan Andrzej ma hobby: podróże, narciarstwo alpejskie i brydż. Prywatnie jest mężem i tatą dwójki dorosłych dzieci. Posiada wykształcenie wyższe, tytuł magistra administracji, ma również ukończone studia podyplomowe z historii.


Fot. Arch. UG Wydminy

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages