Niedziela, 20 września 2020. Imieniny Eustachego, Faustyny, Renaty

Wydminy wiedzą, o co biega

2019-07-18 12:00:00 (ost. akt: 2019-07-18 12:23:11)

Autor zdjęcia: Arch. organizatora

Blisko pół tysiąca uczestników, debiuty, nowe rekordy, mnóstwo kibiców i gościnni mieszkańcy — tak można podsumować tegoroczną edycję Półmaratonu Wydminy, który po dwóch latach przerwy znów zagościł w kalendarzu imprez biegowych w Polsce.

W sobotę 13 lipca odbyły się bardzo licznie obsadzone biegi dziecięce oraz bieg i marsz nordic walking Garbata Piątka, w którym wystartowało łącznie ponad sto osób. W kategorii open równych nie mieli sobie gospodarze: Beata Bielenica i Jakub Ołowski. Tego samego dnia, ale już po zmierzchu, w Kulturalnej Swerze bez Stopera można było zrelaksować się i obejrzeć film dokumentalny "Miasteczko Biegaczy", nawiązujący swoim tytułem do rozbieganych Wydmin.


W niedzielę o godzinie 10 ponad dwieście osób zameldowało się na starcie IV Półmaratonu Wydminy. To absolutny rekord frekwencji w tej 2,5-tysięcznej miejscowości! Swojego zdumienia nie ukrywał honorowy patron imprezy, wójt gminy Wydminy Radosław Król, który skomentował to stwierdzeniem: — Bo w gminie Wydminy wiemy, o co biega!

Trasa półmaratonu tradycyjnie biegła przez centrum Wydmin i wokół pięknego Jeziora Wydmińskiego. Przez uczestników zgodnie została okrzyknięta jedną z najpiękniejszych tras, na której kiedykolwiek startowali. W kategorii open mężczyzn zwyciężył Paweł Czyżkowski z Mińska Mazowieckiego. Z mieszkańców powiatu giżyckiego w pierwszej dziesiątce na 9. miejscu uplasował Wojciech Grądzki z Giżycka. Wśród pań najszybsza była Julita Piwońska z Ełku.
W Garbatej Piątce (bieg na 5 km) pierwszy na metę przybiegł Jakub Ołowski z Wydmin, 8. był Marcin Ambroziak z Rynu.

Organizatorzy oprócz klasyfikacji generalnej nagrodzili zawodników w poszczególnych kategoriach wiekowych, kategorii mundurowej i oczywiście w kategorii mieszkańców gminy Wydminy. Przestrzeń miasteczka zawodów na Wydmińskiej Wyspie wypełniała świetna muzyka oraz stoiska kół gospodyń wiejskich, które cieszyły się ogromnym zainteresowaniem biegaczy z całej Polski i zagranicy oraz setek kibiców zgromadzonych na imprezie.

— Jest nam niezmiernie miło, że IV Półmaraton Wydminy spotkał się z tak znakomitym odbiorem nie tylko uczestników, ale również turystów i mieszkańców gminy Wydminy. Bardzo dziękuję wszystkim sponsorom, służbom, instytucjom i wolontariuszom za pomoc i zaangażowanie — mówi Bartłomiej Osior, orgnizator— Za rok jubileuszowa, piąta edycja. Już dziś mogę obiecać, że na tę okazję przygotujemy coś absolutnie wyjątkowego!.

Fot. Arch. organizatora

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages