Poniedziałek, 25 stycznia 2021. Imieniny Miłosza, Pawła, Tatiany

W Wydminach zabawa na ludowo

2019-08-20 10:00:00 (ost. akt: 2019-08-20 10:29:32)

Autor zdjęcia: Arch. GOK Wydminy

15 sierpnia już po raz 28. Gminny Ośrodek Kultury zorganizował Wydmiński Jarmark Twórców Ludowych. Jarmark promujący rękodzieło, taniec i śpiew ludowy na trwałe wpisał się w propozycje kulturalne północno-wschodniej Polski.

W samo południe rozpoczęło się święto twórczości ludowej, na którym twórcy prezentowali swoje wyroby: ozdoby, przedmioty użytkowe, tkaniny szydełkowe, rzeźby, obrazy, wyroby wikliniarskie i wiele innych przedmiotów. W tym roku na jarmarku można było zobaczyć pokaz garncarstwa na kole japońskim oraz samodzielnie wykonać misę albo dzbanek. Można było zobaczyć także mistrza kowalskiego przy pracy, który na oczach widzów tradycyjnymi metodami wykuwał przedmioty z żelaza.

Nie zabrakło także pokazu tradycyjnego tkactwa na krosnach.
Uczestnicy mogli raczyć się wybornymi potrawami i wędlinami proponowanymi na stoiskach sołectw i Kół Gospodyń Wiejskich z terenu gminy Wydminy. Jak co roku ogromnym zainteresowaniem cieszyły się wyroby litewskie, sery korycińskie i potrawy tatarskie.

Przez cały czas towarzyszył gościom śpiew i taniec zespołów prezentujących się na scenie. Wspaniałe doznania artystyczne dostarczyły nam chór „Lira” z Wydmin, Kapela Rodzinna Bałdygów, zespół „Mikron” z Białegostoku, zespół „Pisanica”, „Oleckie Echo”, Mażoretki z Sejn, zespoły „Arabeska” i „Zaryan” z Kaliningradu, Kapela Jakubowa z Olsztyna, zespół „Wisienki” z Wiśniowa Ełckiego, Zespół Pieśni i Tańca Jedwabno, Kapela Wydmińska oraz zespół „Kanka Franka”.
Jarmark zakończyła zabawa, do której grał zespół „Wydminersi”.

GOK WydminyPolub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages