środa, 2 grudnia 2020. Imieniny Balbiny, Ksawerego, Pauliny

Sportowe lato LUKS Sport z Kulturą

2020-10-01 09:00:00 (ost. akt: 2020-10-01 08:52:54)

Autor zdjęcia: Arch. LUKS Sport z Kulturą

Lato pozwoliło na realizację kilku ciekawych projektów sportowych, które miały na celu zmniejszenie skutków wcześniejszych izolacji. Dzieci z gminy Wydminy miały możliwość rozwijania swoich sportowych pasji podczas półkolonii i zgrupowania.

Wakacyjna Akademia Orlika 2020, wspierana przez gminę Wydminy oraz Ministerstwo Sportu i Instytut Sportu – Państwowy Instytut Badawczy, skupiła w swoich działaniach ponad 100 dzieci z gminy Wydminy, które miały możliwość udziału w stacjonarnych półkoloniach oraz systematycznych zajęciach sportowych. Dodatkowo, wychowankowie naszego uczniowskiego klubu sportowego, mieli możliwość szlifowania formy podczas zgrupowania w Kudowie Zdrój.

Wsparciem merytorycznym oraz finansowym wykazał się również Polski Związek Piłki Nożnej oraz firma RGOL z Ostródy, podczas organizacji turnieju piłki nożnej Wydminy Mazury CUP 2020. Opiekę nad młodymi sportowcami, zapewniła również miejscowa Fundacja Projekt ARCHE, która pomogła w organizacji dodatkowego, trzeciego tygodnia stacjonarnej półkolonii a także wycieczek do Ełku oraz Malborka.

Na półmetku zmagań nasza drużyna zajmuje drugie miejsce w rozgrywkach wojewódzkich ProTrainUp Ekstraklasy Młodzika, będąc jedyną wsią w stawce zespołów z najwyższej klasy rozgrywkowej Warmińsko-Mazurskiego Związku Piłki Nożnej. Bardzo dobrą dyspozycję zaprezentowaliśmy również podczas turnieju FRENDO CUP 2020 w Dywitach, gdzie mieliśmy okazję ograć ekipę olsztyńskiego Stomilu, który od wielu lat szkoli zespoły dziecięce i młodzieżowe na szczeblu nie tylko wojewódzkim, ale i centralnym.
Marek Ostrowski

Fot. Arch. LUKS Sport z Kulturą ZSO Wydminy


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages